close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 sierpnia 2014

  Irackie Ministerstwo Przemysłu i Minerałów omawia z Polską możliwości rozwoju polsko-irackich relacji gospodarczych, w tym przemysłu i odbudowy Iraku. W spotkaniu wziął udział zastępca ministra przemysłu i minerałów, Adil Kareem oraz Yousuf Mohamed Yousuf, dyrektor departamentu terytorialnego.

  Adel Kareem - wiceminister Ministerstwa Przemysłu i Minerałów spotkał się 5 sierpnia br. w swoim biurze, w siedzibie ministerstwa w Bagdadzie, z kierownikiem wydziału politycznego i ekonomicznego Ambasady RP w Iraku - Moniką Śnietka, w celu omówienia możliwości wzmocnienia i rozwoju przyszłej współpracy między Bagdadem i Warszawą w zakresie gospodarki i przemysłu.

   

  Podczas spotkania, które odbyło się z udziałem dyrektora departamentu terytorialnego -  Yousufa Mohamed Yousuf, wiceminister zwrócił uwagę na ogromne znaczenie zaaktywizowania stosunków gospodarczych pomiędzy Polską a Irakiem. Podkreślił, że rynek iracki jest dostępny dla polskich firm, które jednocześnie otrzymały zaproszenie do współpracy z irackimi spółkami skarbu państwa, z szczególnym uwzględnieniem w zakresie renowacji i odbudowy fabryk i projektów, w których tworzeniu aktywnie uczestniczyła polska strona. Wiceminister Kareem, zwrócił również uwagę na możliwości wspólnych inwestycji w licznych sektorach, w tym m.in.: chemicznych, petrochemicznym, obronności, inżynierii, medycyny, przemysłu budowlanego, jak i udziału w modernizacji przemysłu irackiego. Polskie firmy zostały zaproszone do aktywnego udziału w procesie odbudowy Iraku oraz do wykorzystania dostępnych możliwości inwestycyjnych, które przyniosą jasną przyszłość rozwojowi relacji obu krajów. Polska strona wyraziła zadowolenie z odbytej tej wizyty, która jest postrzegana jako ważny, pozytywny sygnał do wzmocnienia współpracy między dwoma krajami we wszystkich dziedzinach gospodarki.

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: